ניתוח הקטנת חזה, בדומה למקבילו הנגדי – ניתוח הגדלת חזה, הוא תהליך רפואי שמאפשר לנשים רבות להיות שלמות ומרוצות יותר עם גופן החיצוני, כמו גם לעתים מהווה הקלה של ממש כאשר תופעות כמו כאבי גב או חוסר ביטחון – מוסרות כאילו לא היו ושגרת החיים הופכת לתקינה.

מנגד, כאשר מדובר בהליך רפואי כמו ניתוח חזה, טבעי שיש שאלות או תהיות אודות התהליך עצמו, כאשר אותן שאלות נוגעות לרוב למשך החלמה או האם נלווית לאותה החלמה צלקות, או האם נעשה שימוש בכלים כמו שאיבת שומן, והאם מתאפשר תיקון אסימטריה שהיה קיים טרם לכן.

לכן, במאמר הקרוב נרחיב על 8 עובדות שונות שחשוב לדעת לפני שעוברים ניתוח הקטנת חזה, על מנת לפזר את עננת הערפל שניצבת מעל אותו הליך רפואי חשוב.

מי זקוק לניתוח הקטנת חזה?

הקטנת חזה | ניתוח הקטנת חזה עלי ידי מנתח פלסטי מומחה- דר ערן מילט

בנוגע לשאלה מי זקוק לניתוח הקטנת שדיים, התשובה שונה ומשתנה בין אישה אחת לאחרת. כלומר, מדובר בהליך רפואי שתכליתו לאפשר למי שמעוניינת בשדיים קטנים יותר – הן ממניעים אסתטיים והן ממניעים רפואיים, לקבלם ולהקל על חיה.

לכן, כל אישה מעל גיל 18 אשר מעוניינת להקטינם ראשית ויכולה לעשות זאת, כאשר לעתים מדובר אף בצו רפואי – כתוצאה מכאבי גב שנובעים מחזה גדול יחסית לשאר חלקי הגוף.

מהו הקשר בין ניתוח חזה לכאבי גב?

בהמשך לכך, לאחר ניתוח הקטנת חזה, לעתים רבות המטופלות מדווחות על הקלה מידית בכאבי הגב אשר חשו טרם ההליך עצמו. הסיבה לכך היא שכאשר מוקטנים השדיים, קטן בהתאם גם המשקל והלחץ שמופעל על כלל המייצבים בגוף לקיים את היציבה הטבעית והזקופה שלנו.

או במילים אחרות, במסגרת ניתוח הקטנת חזה מחיר השחיקה והעומס שקיים על הגב לייצוב הגוף שנוטה קדימה בשל משקל השדיים – קטן משמעותית, כאשר לאור זאת על שרירי הגב להתמודד עם משא שמשמעותית קל יותר לאזן, הקלה שמתבטאת בהיעלמות או הקלת כאבי הגב.

לשדיים קטנים יותר סיכוי קטן יותר לפתח זיהומי עור

כמו כן, כפלי שדיים גדולים ורחבים עלולים לעתים לפתח פטריות או זיהומים וגירויים שמתפתחים במקום מיוזע ושאינו מאורר כראוי. לכן, במסגרת הקטנת שדיים ניתן למעשה למנוע ולהעלים את אותו בית גידול פורה לזיהומי עור.

האם ניתן לבצע תיקון אסימטריה במסגרת הקטנת חזה?

בנוגע לשאלה העוסקת בסוגיית הטיפול באי סימטריה טרם הניתוח אשר מטרידה נשים רבות בכלל ונשים אשר עורכות ניתוח חזה בפרט, התשובה היא לגמרי מעודדת. בכל ניתוח הקטנה או הרמת חזה מטפלים כחלק מהניתוח באסימטריה על ידי הסרה של רקמת שד עודפת מהשד הגדול יותר, הרמת העטרות לאותו גובה ויצירת חזה סימטרי.

שאיבת שומן בניתוח הקטנת חזה


פעמים רבות משתמשים בשאיבת שומן לעיצוב השד והצרתו וכן לטיפול בקפלים שבצדי בית החזה או בעודפי שומן בקדמת בית השחי. תהליך זה מבוצע דרך חתכי הניתוח עצמם ואינו מוסיף צלקות נוספות.


במסגרת ניתוח חזה ניתן להשפיע על השד כולו

בנוסף, עובדה אשר רבות אינן מודעות לה היא כי במסגרת ניתוח הקטנת חזה ניתן למעשה לשנות מרכיבים רבים בשד עצמו, כדוגמת עטרה, פטמות ולמעשה כל דבר שהפריע טרם לכן למטופלת עצמה.
כלומר – ניתן לייצר פטמות בגודל הרצוי, כמו גם קוטר עטרה אשר גורמת לך להרגיש שלמה יותר עם עצמך.

כמה זמן אורך ניתוח הקטנת חזה ומהי ההכנה לו?

בעבור שאלת הזמן שנדרש, ניתוח הקטנת חזה כשלעצמו אורך מספר שעות בודדות (2-3 בהרדמה מלאה), כאשר פרט לפגישות ייעוץ מבעוד מועד ומספר בדיקות שגרתיות – אין צורך ממשי בהליך מוקדם טרם הניתוח עצמו.


כמה זמן לוקח להחלים מהקטנת שדיים?

בהיבט משך ההחלמה שנדרש, לאחר הניתוח מטופלות שוהות מספר שעות באשפוז בטרם הן משתחררות לביתן, כאשר לאחר שבוע ניתן להתחיל לחזור לקראת שגרת חיים נורמטיבית פרט לצורך בלבישת חזיית החלמה, צורך שלאחר 6 שבועות מסתיים כאשר חוזרת המטופלת לשגרה מלאה.

כמו כן, לאחר שנה ממועד הניתוח צלקות הניתוח צפויות לקבל את גוון הגוף ולהיטשטש גם הן, כאשר החזה מגיע לעיצובו הסופי והקבוע מעתה ואילך.


ניתוח הקטנת חזה עם ד”ר מילט – כי יש דברים שלא מתפשרים עליהם


ניתוח הקטנת חזה, כניתוח שמשנה בצורה חסרת תקדים חלק כה מרכזי בגופך, צריך להיעשות על ידי אנשי מקצוע מיומנים ובעלי ניסיון רב בתחום. לכן, אם את מעוניינת בהקטנת חזה או מראה השד בכללותו – ד”ר מילט ישמח לעמוד לשירותך, כמומחה לכירורגיה פלסטית והקטנת חזה בעל ניסיון והכרה בינלאומית ומקומית כאחד, כמו גם חבר באיגוד הישראלי והאמריקאי לכירורגיה פלסטית.

או במילים אחרות – אם תמיד חלמת על חזה קטן יותר ואת רוצה להעלים את כאבי הגב הכרוניים, צרי עמנו קשר בהקדם כדי שנוכל לחזור אליך ולעזור גם לך להפוך חלום למציאות, ויפה שעה אחת קודם.